Ако имате нужда от личен асистент, който да ви напомня за планираните срещи, разгледайте приложението Wunderlist. Нека да разгледаме тази помощна програма по-подробно. За какво служи? За водене и създаване на списъци.
С тази програма можете да:
Струва си да се отбележи, че тази програма е напълно безплатна. Предлага се и професионална бизнес версия.
Приложението е идеално за инсталиране на следните платформи:
В официалния портал Wunderlist има и онлайн версия. Влизайки в уебсайта, потребителят може да избере желания език.
За да използвате онлайн версията, отидете на главната страница на ресурса и си създайте безплатен акаунт.
Има няколко варианта за създаването му:
Струва си да се спомене, че след като влезете в профила, той ще може да осигури бърза синхронизация на всички устройства на потребителя, на които е инсталирано приложението.
Графикът може да бъде инсталиран от началната страница, като трябва само да кликнете върху бутона „Изтегляне“ и да изберете една от опциите за изтегляне.
За съжаление сред тези опции няма версия за устройства с Linux, тъй като разработчиците са спрели пускането на тази програма специално за такива джаджи.
Ако операционната система на устройството на потребителя отговаря на минималните изисквания. Устройство за MacOS X версия 10.10 и по-висока, Windows 10 и 10 за мобилни устройства, Apple OS 8 или по-висока, Android OS 4.1 или по-висока. Ако устройството ви работи със Safari, то трябва да е версия 8 или по-висока, а Internet Explorer – версия 11 или по-висока.
Независимо от инсталираната притурка, интерфейсът е един и същ. Тя е интуитивна. Нека разгледаме основните функции, като вземем за пример онлайн версията.
В лявата част на дисплея потребителят може да види всички предварително създадени списъци и входящи задачи. За да запишете задача, щракнете върху клавиша „Входящи“ и в полето „Добавяне на задача“ не забравяйте да напишете какво ще правите и натиснете Enter.
В списъка се въвеждат записи на няколко задачи, които са обединени от една обща цел. За да направите това, отидете в долната част на дисплея и щракнете върху „Създаване на списък“. След това ще се появи прозорец, в който въведете име и запишете.
Потребителят може сам да зададе необходимите параметри за предварително създадените задачи:
След това щракнете два пъти върху избрания елемент. След това ще се появи подробен изглед на задачата и не забравяйте да въведете всички желани параметри.
Струва си да се отбележи, че безплатната версия на програмата ви позволява да създавате до 25 подзадачи за 1 задача. Ако е необходимо, можете да прикачите към задачата файл с размер не по-голям от 5 Mb. Не забравяйте да поставите отметка в квадратчето, когато задачата е напълно завършена. Потребителите могат да преглеждат всички завършени елементи под „Покажи завършените задачи“. Съществува и опция за връщане на задачата за изпълнение, като за целта премахнете отметката от квадратчето. Щракнете върху иконата „*“. В интелигентния списък можете да видите всички маркирани елементи в раздела „Маркирани“.
Интелигентните списъци в Wunderlist са създадени така, че потребителят да не забравя важни неща за вършене.
За да ги настроите, трябва да отидете в настройките на профила. Съществуват специални режими на показване на списъка със задачи.
Списъците могат да се споделят с всички хора, включени в списъка на даден потребител. За да създадете достъп, щракнете два пъти върху желания списък и въведете имейл адреса на новия член в отворения прозорец. Не забравяйте да щракнете върху „Запази“.
Коментарите се намират в долната част на подробния изглед на задачата. Можете да ги използвате, за да споделяте информация в реално време.
Коментарите се записват с времеви печат и могат да бъдат преглеждани от всеки в споделения списък, който има достъп до тях.
За да обедините списъците в папки по предназначение, плъзнете един списък с курсора върху друг. След това въведете името на новата папка и щракнете върху Enter. Щракнете върху „…“, за да дадете друго име или да разгрупирате папката.
Хаштаговете дават възможност за филтриране на задачите по определени списъци. Потребителят може да маркира задачите си, след което да кликне върху този хаштаг и програмата ще покаже съответните елементи.